Historický tanec

SALTETRIX

Brněnská skupina historického tance může svá vystoupení produkovat jak v exteriéru, tak i interiéru. Jednotlivé tance trvají cca 2-3 min. Pokud se týká délky programu, pokusí se tanečníci vyhovět vašim požadavkům. Hudbu skupina používá reprodukovanou pořadatel zajistí aparaturu, nebo soubor přiveze na přání hudbu živou. Prostor pro tanec je min. 5x4m. Soubor se dopravuje 2 osobními auty. Námi nabízený program může zpestřit vaše slavnosti, plesy a jiné kulturní akce, které jsou určeny jak dětem, tak i dospělým.

Tance z doby renesance
Délka vystoupení cca 25min. V tomto vystoupení se přenesete na italský renesanční dvůr, kde se můžete potěšit pohledem na dobové rekonstrukce renesančních tanců, i na nádherné kostýmy bohatých dam a jejich kavalírů. Vystoupení obsahuje 8 tanců a je doplněno o několik krátkých vtipných scének za života u dvora.

Tance lancsknechtské
Délka vystoupení cca 10 min. Tance plné bujarého veselí, pravý opak dvorské vznešenosti. Vystoupení dvou tanců, z nichž jeden je POCHODŇOVÝ- vhodný zvláště pro večerní vystoupení.

Středověké tance dvorské
Délka vystoupení cca 20 min. V tomto bloku vám paní a páni předvedou jak tance vznešené a vážné,zahajující plesy a hostiny, tak i veselé tance masek a rolniček. Vše dokreslí nádherné dvorské kostýmy, dobová hudba a několik zajímavostí ze života panstva.

Středověké tance chudinské
Délka vystoupení cca 20 min. Veselé tance chudiny, prokládané vtipnými dobovými verši na adresu rozmařilého panstva.

Večerní vystoupení
Taneční blok plný rozmanitosti a magie. Obsahuje Španělský tanec, Orientální tanec a Čarodějnický tanec. Celý blok trvá cca 15 min.

Barokní tance
Taneční pásmo barokních tanců obsahuje 5 10 tanečních čísel, podle přání pořadatele.

Klub přátel historie ARMES

Brněnská skupina historického tance ARMES se věnuje období gotiky, renesance a baroka. Produkce je v dobových kostýmech na reprodukovanou hudbu /aparaturu zajistí pořadatel + CD a MC /. Skupina vyžaduje minimálníprostor 4x5m. Doprava vlastní jedním velkoprostorovým osobním automobilem.

TINGEL TANGEL SISTER TANZ

Spolek elegantních dam Nabízí pro zpestření společenských akcí, plesů, banketů, rautů i dalších společenských příležitostí tento netradiční program:

Taneční vystoupení
Ukázky historických tanců:
Gotika, Country, Kankány, Barové tance, Swing apod.

Módní přehlídky historických kostýmů
Od 13. stol. do 30. let 20. stol.Gotika, Renesance, Baroko, Empír, Biedermeier, II.Rokoko, Turnýry, Secese, 30. léta 20. století, Historické spodní prádlo
Program lze přizpůsobit délkou i obsahem dle Vašim požadavkům

TABART

Hudební skupina Tabart se zaměřuje na starou renesanční muziku. Z jejich hudby je slyšet touha o přenos pomocí renesančních rekvizit do dneška snění o krásné, vlídné a radostné renesanční doby. Skupina Tabart vás jistě nezarmoutí a dokáže nabídnout písničky snílkům, romantikům i těm, kteří jen přišli najít kousek harmonie.

Zpět na tanec